Утас: 11 354038 (ресепшн) 8300 0011 (бүртгэл)

2013-2014 оны хичээлийн жилийн амжилтууд

 
2014/01/06
 

"Техник технологи"-н XVIII олимпиадын 2-ын даваанд амжиллтай оролцлоо:

  • 11б ангийн сурагч Б.Анар 1-р байр эзэлж алтан медаль
  • 11б ангийн сурагч О.Төгс-Очир 3-р байр эзэлж, хүрэл медаль хүртсэн

 

2013-2014 оны хичээлийн жилийн ХБНГУ-ын DSD II түвшний шалгалтанд

  • 11а ангийн сурагч Б.Эрдэнэдорж (В2)
  • 11а ангийн сурагчМ.Буянгоо (В2)
  • 11б ангийн сурагч Б.Оргил (В2)
  • 11б ангийн сурагчБ.Алтантулга (С1)
  • 11б ангийн сурагчГ.Маргад-Эрдэнэ (С1) түвшинд  амжилттай тэнцсэн 

 

Математикийн хичээлийн "Стандарт-2014" уралдаанд амжилттай оролцлоо

2014 оны 3-р сарын 29-нд зохион байгууллагдсан Математикийн хичээлийн “Стандарт-2014” уралдаанд 6-11-р ангийн 920 сурагч, 30 гаруй багш оролцлоо. Энэ уралдаанд:

  • 1-р байр Орчлон сургууль
  • 2-р байр Гёте сургууль
  • 3-р байр 6-р сургууль
  • 4-р байр 1-р сургууль
  • 11б ангийн сурагч: Б.Анар “Мөнгөн медаль”, Ц.Номин “Хүрэл медаль”
  • 10а ангийн сурагч: Б.Номиндарь “Мөнгөн медаль”, Б.Тэгшбаяр “Мөнгөн медаль”, Г.Насанжаргал “Хүрэл медаль”
  • 6а ангийн сурагч : Э.Анх-Эрдэнэ “Хүрэл медаль” хүртэж өндөр амжилт гаргалаа.

Уралдаанд багийн дүнгээр:

  • 10а анги I байр  (Б.Номиндарь, Б.Тэгшбаяр, Г.Насанжаргал, Хичээлийн багш: Г.Гийхтуяа )  
  • 11б анги II байр  (Б.Анар, Ц.Номин, Б.Оргил,  Хичээлийн багш: Б.Сэр-Очир )
  • 6а анги II байр  (Э.Анх-Эрдэнэ, Б.Өсөх-Эрдэнэ, Б.Одхүү, Хичээлийн багш: Г.Гийхтуяа) Уралдаанд амжилт гаргасан анги хамт олон, багш нартаа баяр хүргэж сурлага   ажил хөдөлмөрийн өндөр амжилт хүсье!

 

 

 Зуун билэг” дунд сургууль, Монголын сурагчдын холбоотой хамтран зохион байгуулсан математик, англи хэлний олимпиадад манай сургуулийн сурагчид амжиллтай оролцлоо.

 Математик:

  1. 6а ангийн сурагч Б.Өсөх-Эрдэнэ Хүрэл медаль
  2. 5а ангийн сурагч Х.Сэргэлэн Мөнгөн медаль
  3. 5а ангийн сурагч З. Төгс-Очир Мөнгөн медаль
  4. 5а ангийн сурагч А.Амирлан Хүрэл медаль
  5. 4а ангийн сурагч Э.Энэр Хүрэл медаль
  6. 9а ангийн сурагч Б.Бямбацэрэн Хүрэл медаль

Англи хэл:

  1. 11б ангийн сурагч Б.Алтантулга Алтан медаль
  2. 9а ангийн сурагч А.Тэмүүлэн Хүрэл медаль
  3. 9а ангийн сурагч Б.Цогт Хүрэл медаль
  4. 8б ангийн сурагч Т.Анар Хүрэл медаль
  5. 6а ангийн сурагч Г.Нямбаяр Мөнгөн медаль
  6. 6а ангийн сурагч А.Итгэл Хүрэл медаль
  7. 6а ангийн сурагч Б.Өсөх-Эрдэнэ Хүрэл медаль
  8. 5а ангийн сурагч А.Амирлан Хүрэл медаль
  9. 5б ангийн А.Дөлгөөн Мөнгөн медаль
  10. 5б ангийн Б.Маралмаа Мөнгөн медаль тус тус хүртлээ.

3а ангийн сурагчдын амжилт

  • Б.Түвшинбаатар математикийн “Хотын-Их сунгаа”  олимпиадын тусгай байр эзэлж,
  • 2013 онд сургуулийн аварга шалгаруулах  “IQ” олимпиадад 1-р байр эзэлж, алтан медаль хүртсэн

 

5а ангийн сурагчдын амжилт

  • Ё.Амина 2013-2014 оны хичээлийн жилийн  сургуулийн “Шилдэг сурагч” өргөмжлөл
  • З.Төгс-Очир  2013 онд Олон Улсын математикийн “Кенгуру” олимпиадад мөнгөн медаль
  • Д.Ууганзаяа 2013 онд “Оюун ухааны академи”-ийн  “Спорт өрөлт” тэмцээнд 3-р байр эзэлж, хүрэл медаль
  • Б.Энх-Эрдэнэ 2013 онд Улсын анхдугаар “Монгол хүүхэд” наадмын   АХА төрөлд 1-р байр эзэлж, алтан медаль

 

6а ангийн сурагчдын амжилт

  • Э.Анх-Эрдэнэ 2013 онд Монголын Сурагчдын Холбооны нэрэмжит “Шилдэг сурагч” өргөмжлөл
  • Б.Өсөх-Эрдэнэ 2013 онд ХБНГУ-ын А1 төвшний шалгалтын сертификат авсан
  • А.Итгэл 2013 онд “Монгол Энэтхэг”-ийн хамтарсан сургуулийн нэрэмжит математикийн “Түргэн бодолтын” тэмцээнд 3-р байр эзэлж,
  • 2013 онд “National geographic-Монгол” төслийн үйл ажиллагааг дэмжих “Ном”-ын зургийн уралдаанд 1-р байр эзэлж, алтан медаль,  
  • 2013 онд “Хэн урнаар унших вэ” шүлгийн уралдаанд 1-р байр эзэлсэн

 

8а ангийн сурагчдын амжилт

  • Мөнхнаран 2013-2014 оны хичээлийн жилийн сургуулийн “Шилдэг сурагч” өргөмжлөл
  • 2013 онд “Оюун ухааны академи”-ийн “Сэтгэхүй ой тогтоолт” тэмцээний 1-р байр эзэлж, алтан медаль хүртсэн
  • Удвал 2013 онд “Та 5-р ангийн хүүхдээс ухаантай юу” шоу тэмцээний ялагч

 

9а ангийн амжилтын сурагчдын амжилт

  • Б.Билгүүн  2013 онд Монгол Улсын шилдэг “1000 хүүхдийн нэг” өргөмжлөл
  • Ж.Марал 2013 онд “Ханс Зайдель” сангийн нэрэмжит гар зургийн уралдаанд амжилттай оролцсон,
  • 2013 онд “Герман хэл”-ний “Улсын олимпиад”-ад 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль хүртсэн
  • А.Тэмүүлэн 2013 онд “Орхон Их Сургуулийн” нэрэмжит англи хэлний олимпиадад 2-р байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртсэн
  • З.Ууганбаатар “МҮОНТ”-ийн “Ээждээ бичсэн захидал” уралдаанд хошой хүрэл медаль хүртсэн
  • Б.Цогт 2012, 2013 онуудад “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад 1-р байр эзэлж, алтан медаль хүртсэн
  • 2013 онд “Хан-Уул” дүүргийн нэрэмжит “Англи хэл”-ний олимпиадад тусгай байр эзэлсэн

 

10а ангийн сурагчдын амжилт

  • Б. Хулан 2013 онд “САШ-Сагсан бөмбөг”-ийн  тэмцээнд 1-р байр эзэлж, алтан медаль,
  •  2013 онд “Монгол-Энэтхэг”-ийн хамтарсан сургуулийн нэрэмжит “Математик”-ийн олимпиадад амжилттай оролцсон
  • Билигт   2013 онд “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад 3-р байр эзэлж, хүрэл медаль
  • У. Жижлхам  2013 онд “Улсын хүний хэрэглээ, хэрэгцээ” сэдэвт гар зургийн уралдаанд тусгай байр эзэлж
  • Тэгшбаяр  2014 онд Улсын  технологийн олимпиадын 2-ын даваанд 1-р байр эзэлж,
  • 2013 онд СБД-ийн аварга шалгаруулах математикийн “Стандарт” олимпиадад  4-р байр эзэлж,
  • 2013 онд “Орхон Их Сургууль”-ийн нэрэмжит “Математик”-ийн олимпиадад  4-р байр эзэлсэн
  • Насанжаргал  2013 онд “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад  4-р байр эзэлж,
  • 2013 онд  СБД-ийн аварга шалгаруулах математикийн “Стандарт” олимпиадад  6-р байр эзэлж,
  • 2014 онд Улсын  технологийн олимпиадын 2-ын даваанд 2-р байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртсэн

 

11а ангийн сурагчдын амжилт

  • М.Буянгоо 2013 оны Герман хэлний Олон Улсын “ Уншигч үнэг” тэмцээний “Гранпри” шагнал хүртсэн
  • Б.Хонгорзул 2013 онд “Нийгмийн тухай мэдлэг” хичээлийн Улсын олимпиадын 2-ын даваанд 3-р байр эзэлж, хүрэл медаль хүртсэн

 

11б ангийн сурагчдын амжилт

  • Б. Алтантулга 2013 онд “Гёте” сургуулиас зохион явуулсан “Spelling Bee“ тэмцээнд 1-р байр,алтан медаль,
  •  2013 онд БШУЯ-ны  Сайдын “Жуух” бичиг хүртсэн,
  • 2013 онд “Ханс Зейдель” сангийн герман хэлний “Шүлэг”-ийн тэмцээнд 1-р байр эзэлж, алтан медаль,
  • 2013 онд “Орхон Их Сургууль”-ийн нэрэмжит “Англи хэл”-ний олимпиадад 3-р байр эзэлж, хүрэл медаль,
  • 2013 онд “Зуун билэг” сургуулийн нэрэмжит “Англи хэл”-ний олимпиадад 1-р байр эзэлж, алтан медаль,
  • 2012 онд “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад 1-р байр эзэлж, алтан медаль,
  • 2013 онд “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад 2-р байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртсэн
  • Э.Амартүвшин 2013 онд СБД-ийн “Spelling Bee“ тэмцээнд 2-р байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртсэн
  • Б. Анар 2013 онд “Технологи”-ийн улсын олимпиадын 2-ын даваанд  2-р байр эзэлж, мөнгөн медаль,
  • 2014 онд “Технологи”-ийн олимпиадын 2-ын даваанд 1-р байр эзэлж, алтан медаль, 
  • 2013 онд “Хими”-ийн улсын олимпиадын 2-ын даваанд 5-р байр эзэлж,
  • 2013 онд “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад хүрэл медаль хүртсэн
  • С. Бат – Эрдэнэ 2013 онд “Хүрэл тулга” шүлгийн тэмцээнд 2-р байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртсэн
  • Г. Маргад – Эрдэнэ 2013 онд “Дотоодын цэргийг хэн сайн мэдэх вэ?” асуулт хариултын тэмцээнд 3-р байр эзэлж, хүрэл медаль,  
  • 2013 онд “Герман хэл”-ний улсын олимпиадад 1-р байр эзэлж, алтан медаль хүртсэн
  • Б. Оргил 2013 онд СБД –н Технологи – Зураг зүйн олимпиадад 4-р байр эзэлж,
  • 2013 онд герман хэлний олимпиадад алтан медаль, 2012 онд DSD1 шалгалтандаа тэнцсэн
  • Т. Төгөлдөр  2013 онд 1-р байр эзэлж, 2013 онд Ханс Зейдел сангийн герман хэлний шүлгийн тэмцээнд 2-р байр эзэлж,
  •  2013 герман хэлний олимпиадад хүрэл медаль, Гадаад хэргийн сайдын нэрэмжит англи хэлний олимпиадад 3-р байр эзэлж,
  • 2013 онд DSD1 –н шалгалтандаа тэнцсэн
  • О.Төгс–Очир 2013 онд СБД–н Технологи – Зураг зүйн олимпиадад 1-р байр эзэлж,
  • 2014 онд СБД–н Технологи–Зураг зүйн олимпиадад 3-р байр эзэлж,
  •  2013 онд БШУЯ сайдын жуух бичиг хүртсэн                      
  • М. Хулан  2013 онд БШУЯ-ны сайдын жуух бичиг хүртсэн,
  • 2013 онд DSD1–н шалгалтандаа тэнцсэн

 

» бусад мэдээ
 
 
© 2019 Гёте сургууль. All rights reserved. Бидэнтэй нэгдээрэй!